Yaşam

Ankara müzelerini kapsayan projenin hayata geçmesine sayılı günler kaldı

Doç. Dr. Burcu Zeybek ve Doç. Dr. İlknur Doğu Öztürk’ün projesinde son aşamaya gelindi. Motto odaklı bir paylaşımla topluluk oluşturmayı hedefleyen kampanya, müze ziyaretçilerinin deneyimlerini Instagram #ankaramuzeleri hashtag’i altında toplayacak. Dünyada pek çok örneği bulunan bu paylaşım hareketinin temel amacı, kültürel mekanları daha ulaşılabilir kılmak, sosyal ağ etkileşimlerini teşvik etmek ve ziyaretçi çekecek şekilde iletişim kurma şansı elde etmektir.

FOTOĞRAFLARI SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞACAKLAR

Söz konusu paylaşım hareketine katılmak için 18-24 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Ankara Müzeleri’ni ziyaret edenler, Instagram hesaplarında #ankaramuze etiketleyerek istedikleri fotoğrafı paylaşabilirler. Böylece o hafta hesabını açan tüm ziyaretçi gönderileri, deneyimleri ve görüşleri çerçevesinde analiz edilecektir.

PROJE 2 YILDIR DEVAM EDİYOR

2 yıldır devam eden bu proje kapsamında alanında uzman çok sayıda akademisyenin katılımıyla paneller düzenlenmiş ve akademik yayınlar yapılmıştır. Ayrıca paylaşım hareketi öncesinde TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları Genel Müdürlüğü desteğiyle 28 Nisan 2023 tarihinde müze uzmanlarına yönelik “Çağdaş Müzecilik Anlayışında İletişim ve Etkileşim” başlıklı eğitim düzenlendi. ve Müzeler.

Eğitimin ilk bölümünde Doç. İlknur Doğu Öztürk, kendisi hakkında daha yeterli konuşma ve aktif dinleme becerilerine değindi. Ancak kelimelerin beden dili ile yansıtılan anlamları aktarılır. Projenin motto odaklı paylaşım kısmını anlatan Doç. Dr. Burcu Zeybek ise paylaşım hareketi ile neyi amaçladıklarını ve bununla yapılacak bilimsel yayınların Ankara’yı Marka Şehir haline getirecek katkılarından bahsetti.

mezitlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu