Ekonomi

Dünyanın dört bir yanından seçim açıklamaları

Azerbaycan

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak seçimdeki başarısından dolayı tebrik etti ve bir an önce Azerbaycan’ı beklediğini söyledi.

Macaristan

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini önde götüren Erdoğan’ı “tartışmasız seçim zaferinden” dolayı tebrik etti.

Libya

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçime liderlik ettiği için tebrik etti.

Dibeybe, Libya Başbakanı’nın resmi Facebook sayfası “Hukumetina”da yayınladığı tebrik mesajında, “Kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bir dönem daha Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandığı için tebrik ediyorum. Türk halkı güvenini tazeledi. Erdoğan’da ve projelerinin başarısı.” terimleri kullandı.

Dibeybe, muhalefete hitaben, “Kazanmasa bile Türk muhalefetini siyasi ve demokratik süreci desteklediği için selamlıyorum” dedi. sözlerine yer verdi.

Tren

Katar Emiri Pir Tamim bin Hamed Al Sani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerine liderlik ettiği için tebrik etti.

Şeyh Temim sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Değerli kardeşim Recep Tayyip Erdoğan’ı zaferinden dolayı kutluyorum. Yeni döneminizde başarılar diliyorum. Bu dönemde kardeş Türk halkının kalkınma ve refahının farkına varmanızı temenni ediyoruz. ülkelerimiz arasında güçlü ilişkiler geliştirmek ve bu ilişkileri daha da geliştirerek sonuçlandırmak dileğiyle.” terimleri kullandı.

tut-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu